GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 6561014
*
nr 656 1014
Kanna
+ fat på fot, keramik, Laholm, höjd: 27 + dia 23
Kondition: nagg
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 19:59:54
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna fat på fot keramik laholm
-
6753 Matservisdelar
37 delar Rörstrand, Ostindia, blå dekor på ljusblå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:46
-
6750 Matservisdelar
50 delar ca. Gustavsberg, Röd Fasan, 12 mattallrik..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:25
*
Kanna
Kondition: nagg
nr 656 1014
Kanna
+ fat på fot, keramik, Laholm, höjd: 27 + dia 23
Kondition: nagg
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna fat på fot keramik laholm
-
6753 Matservisdelar
37 delar Rörstrand, Ostindia, blå dekor på ljusblå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:46 -
6750 Matservisdelar
50 delar ca. Gustavsberg, Röd Fasan, 12 mattallrik..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:25



